Úplné začátky

Na počátku bylo slovo. A to slovo bylo od Čolka a to slovo bylo: KLUB!

Jinými slovy to, že máte dnes kam chodit v Jaroměři za muzikou je prvotně jeho zásluha. Filmovou terminologií byl autorem námětu. Scénáře, režie a produkce se ve chvilkovém oblouznění tímto nápadem chopil da.nick. Společně pak našli skvělý prostor (ale na úplně blbým místě, jak se později ukázalo) a s chutí se pustili do práce. A že ji bylo… Jen pro zajímavost, tam co jsou teď schody a železná vrata, stála cca třímetrová zeď a schody byly do této výšky zasypané sutí a bordelem (i televize se tam našla). Tady jsou vzácné fotky z této první pracovní brigády na klubu (i s původním uloženým komentářem). Je to asi léto 2000.

Posléze se pracovní úsilí přeneslo do útrob klubu, které byly v některých místech díky dezolátní střeše zcela promáčené, tam se otloukaly omítky, a všichni litovali, že je tam vůbec dělali. Ty holé cihly by byly super… Taky se předělávaly toilety (to není moc vidět, ale věřte, že to bylo ještě mnohem horší), měnila se dispozice místností, budoval se nouzový východ (schody na terásku), opravovali se omítky, vyměňovala okna, vlastně se dělala celková adaptace k nutné rekolaudaci na klubové zařízení. Všechno muselo být podle normy. Protipožární dveře, vzduchoventilace, nouzová světla a další a další, no bylo toho hodně. V této úplně první fázi byl celý klubík vlastně jen jedna místnost s barem (který byl menší) a hrálo se u zdi, kde jsou teď dveře do sálu. Po několika větších akcích bylo jasné, že takto to provozovat nepůjde a došlo k prvnímu probourávání… “Tear down the wall!” 🙂

Pokud jste někdo, kdo jste v této době zabrousil do klubu, zmáčkl spoušť, určitě se ozvěte, rádi bychom tyto prastaré fotografie uveřejnili.

 

Comments are closed.