PERFECITIZEN

Blastcore, death metal nebo nekonečně rychlý grind? „Když to zkoušíme, přijde mně to jako normální písničky,“ říká bubeník Jarda Haž o novém albu kapely Perfecitizen. „Je to něco mezi hysterií a euforií,“ doplňují jeho spoluhráči pocity z hudby, jakou produkují nejen na čerstvé desce Humanipulation.

Ta představuje mimořádně třaskavou směs výše zmíněných žánrů, ale hlavně je plná překvapení. Zmínka o hitovosti, která koluje v italské krvi nového basáka Adriana, tedy není tak mimo, jak by se u podobných žánrů mohlo zdát. Perfecitizen totiž hrají nejen nepředvídatelnou hudbu, ale taky hudbu, ve které není nouze o vyloženě nakažlivé motivy a háčky. A za mnohé kapela vděčí nástupu nového basáka, ale i změně na postu vokalisty – protože právě s nimi se změnil i přístup ke skládání a zkoušení.

„Pigsty jsou jedna z nejlepších kapel, která zde kdy hrála zábavný extrém,“ zmiňují Perfecitizen české legendy grindcoru, jejichž někdejší člen Dalibor na desce taky hostuje. A spolu s ním vokalistka a skladatelka Dalila Kayros, kromě jiného členka italské kapely Syk, s níž pojí Perfecitizen koncertní minulost i přátelské vazby.