6. 12. 2019, pátek, VOXEL

Voxel, je český folk-popový zpěvák a písničkář. Od dětství se věnoval hře na flétnu a klávesy, později přešel na klavír a postupně se naučil hrát na další nástroje. Studoval obor „popularizace hudební kultury“ na Západočeské univerzitě v Plzni. Účastnil se několika řad televizní soutěže Česko Slovenská SuperStar, zde ale neuspěl. Také zpíval a hrál na kytaru v kapele Burnout. Na začátku roku 2012 publikoval pod jménem Voxel singl V síti s textem Xindla X, ke kterému zanedlouho vyšel i videoklip. Texty dalších singlů Hitmaker (z července 2012) a Superstar (z ledna 2013) napsal Pokáč, se kterým Voxel občas vystupuje v duu. V březnu 2013 byl vyhlášen jako objev roku na hudebních cenách Óčka, od diváků dostal 19 422 hlasů. Na podzim 2013 se v rámci cen Český slavík Mattoni 2013 umístil na druhém místě v kategorii „Hvězda internetu“ (poté, co byl ze soutěže vyřazen původní vítěz, rapper Řezník).

V květnu 2014 vydal debutové album All Boom!, které zaznamenává spíše starší repertoár a obsahuje i dosavadní singly. Během dvou let sólové kariéry se od původního elektropopu posunul spíše ke kytarovému písničkářství a nové album proto plánoval pojmout více akusticky; album vyšlo v září 2015 pod jménem Motýlí efekt. Již v červnu jej předcházel singl Jednou. V rámci cen Český slavík Mattoni 2014 vyhrál v kategorii „Hvězda internetu“ a získal nominaci i v kategorii objev roku. Na začátku roku 2015 podnikl několik koncertních turné s kapelami O5&Radeček a UDG. Na cenách Anděl 2014 byl nominován v kategorii objev roku, nominaci ale neproměnil.

Od roku 2016 pravidělně vyjíždí na vždy odlišné „turné s konceptem“:

2016 – TOUR, CO SEDNE – folkové turné na sezení společně s písničkářem Pokáčem, kde každý návštěvník dostal zpěvník a po koncertě byla možnost zanechat pár slov na „Zdi Vzkazů“.
2017 – POPFOLKLOR TOUR – turné s cimbálovou muzikou, vínem a folklorní afterparty.
2018 – PUPEČNÍ ŠŇŮRA

S manželkou Marií má dva syny, Václava (* 2014) a Jozuu (* 2018). Je inspirován Jaroslavem Duškem a jeho duchovní cestou, má blízko k veganství.