22. 4. 2011, pátek, NAVARZIINO, vol. 2

Klubovné 35,- Kč.

NAVARZIINO [čti navaříno] aneb Sejdeme se v pohádce 2 je kupodivu taneční párty. Z názvu a ani z flyeru to moc poznat není, ale přesto je to tak. Pořadatelé této párty (vy)zasloužilých technařů, se rekrutují z vlny raných 90. let. Zažili L-ko, zažili a s nadhledem a úsměvem přimhouřili oči nad kožešinkami 16tek na sklonku tisíciletí, prošli Mácháči, Summery, Cosmic tripy ( i těmi opravdovými), Citadelami a podobnými legendami, aby nakonec donesli pochodeň tohoto ještě zcela jistě nemrtvého stylu i do Bastionu let desátých (tedy nového tisíciletí). Přesto, že tito vpravdě raveři 🙂 už mají na svých bedrech přes tři křížky (někteří teda už i čtyři :-)), strojový rytmus old school techna je leckdy přinutí k neuvěřitelným výkonům a kreacím. A od toho jsou zde DJs, kteří jsou propojeni jednak s pořadateli, tak i s pártypeople, Jaroměří a v neposlední řadě s klubem Bastion.

Marrionette je spojený hlavně s hradeckou scénou a klubem Event, Ála s Jazzquickem (ex Hugo Strike) jsou zasloužilými residenty Bastionu už od jeho vzniku, do kterého hned od začátku zvali také svého kamaráda Rica. O něco „profesně“ mladší ale taky jaroměřáci jako poleno jsou Metrio a Oso Polar, takže je to takový pohodový mejdan starých přátel. Samozřejmě neuslyšíte na párty jen old school techno, ale protože doba i cítění zmíněných djs se posunuly, uslyšíte jistě i techhouse, house, electro, breakbeat, minimal a kdoví co ještě.

Doufám, že jsem touto upoutávkou neodradil mladší ročníky, ale jestli chcete zažít odlesk atmosféry let 90tých, užít si naprosto pohodovou akci plnou rozesmátých (byť trochu starších) lidiček, pak neváhejte. Že to všechno bereme s nadhledem je jasné asi z flyeru 😀

[dnk]