22. 11. 2014, sobota, UDG + Voxel

UDG potěší fanoušky vánoční šňůrou a happyboxem!

Jedna z koncertně nejaktivnějších českých kapel, labskoústečtí UDG, nezklamou své fanoušky ani tyto Vánoce.  „Připravili jsem klubové vánoční turné, které bude mít 14 zastávek. Vybrali jsme především místa, kde jsme dlouho nekoncertovali,“  komentuje výběr míst basista Pavel Vrzák.

„Pokaždé se snažíme vymyslet pro fanoušky něco nového. Tentokrát to  bude happy box, ve kterém se s námi budu moci všichni návštěvníci zdarma vyfotit a rovnou si odnést domů fotografii podepsanou všemi členy kapely, “ dodává frontman Petr Vrzák.

Hostem na všech zastávkách turné bude stále populárnější písničkář Voxel, který slaví úspěchy se svou debutovou deskou „All Boom“.

UDG se nezastaví ani v krátké pauze před vánočním turné. „Máme naplánované dvě soustředění v milované Doubici, kde budeme pracovat na nových věcech. V půlce listopadu bychom rovněž rádi zalezli na pár dní do studia a natočili singl k připravované páté řadové desce,“ uzavírá plány kapely kytarista Bohumil Němeček

www.udg.cz

https://www.facebook.com/pages/UDG/12154727212?fref=ts

 

UDG je česká popová hudební skupina pocházející z Ústí nad Labem. V roce 2004 zvítězili v soutěži Coca Cola Popstar, následně vydali tři studiová alba Ztraceni v inspiracích, Buď a Nebe a Autoportrét V hudebních cenách Žebřík, časopisu Report, za rok 2009 získávají dvakrát první cenu, jako kapela roku a za videoklip roku – k písni Éterická. Za rok 2010 v cenách Žebřík podruhé vyhrávají kapelu roku a získávají třetí místo v kategorii Videoklip roku za píseň Duše slečny Mai.

UDG neboli Useless Demi Gods vznikli v roce 1998. Před prvenstvím v soutěži Coca Cola Popstar stihli nahrát dvě demonahrávky Štěkat do boudy (2001) a Obsazeno místenkou (2003). Díky vítězství mohla skupina vydat své první oficiální album s názvem Ztraceni v inspiracích (autorem obalu CD je český výtvarník Martin Mišík). V roce 2007 vyšla studiová dvojka Buď a Nebe. Jméno desky je odvozeno od písničky Buď a Nebe, v původní verzi nazpíváno s Ivou Frühlingovou, později natočeno s Bárou Zemanovou. Na této desce UDG do některých songů zapojili kromě výše zmiňovaných i třeba Honzu Homolu ze skupiny Wohnout nebo MC Nu C ze skupiny Skyline. O dva roky později, v roce 2009, vydali třetí studiové album Autoportrét, kde úlohu ženských vokálů ve třech písničkách převzala Jana Lota. V říjnu roku 2012 vyšlo jejich další CD s názvem Akrobat.