DJ Ventolin

Ventolin vydal své třetí album Dneska se vyčasilo

V klipu Posun času si zahrál člověka, který uvíznul před displejem počítače

Čtyři roky po vydání průlomového alba Vitajte David Doubek alias Ventolin vydává své třetí řadové album. Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější, nechybí na něm popové milostné písně, veselé i tísnivější sci-fi scény, ani situační absurdita. Ihned po vydání alba vyráží na podzimní turné čítající dvacet pět zastávek.

Název desky vyjadřuje pocit, který má člověk, než se vypraví ven. „Taky by to mohl být název melancholické milostné povídky od Bunina nebo strašidelného příběhu od Landolfiho, ale mohlo by to být i sci-fi,“ říká Ventolin. „Pandemie s (mým) hudebním světem otřásla. Ale osobně mi přinesla, připomněla a taky ukázala přírodu, ze které vyrůstáme a do které patříme, která dává a taky bere. Která je komorním světem vztahů i horizontem, na který se díváme. Deska Dneska se vyčasilo je odrazem tohoto objevu,“ dodává. 

Během příprav alba vzal hudebník do hry celou rodinu a jeho žena Klára Doubková účinkovala i v nedávno zveřejněném klipu k singlu Mech – příběhu o zvířatech, lidech, proměnách skrze bytí spolu v přírodě a o hudbě jako pohonné hmotě transcendence na dece. Nyní Ventolin připravil lyric video k úvodní skladbě alba Posun času, kde si zahrál člověka, který doma uvíznul s počítačem a ven se nedostal.

Ventolin – Posun času: https://youtu.be/y4Mx2PQe2Q8

„Skladba Posun času je asi nejtanečnější, nejhlasitější a nejpunkovější skladba z desky, obraz proudu myšlenek člověka, který sedí sám uprostřed lockdownu před displejem počítače, venku se pomalu stmívá a on zírá na automatickou nabídku z Youtube a říká si: co má tohle znamenat? Posun času je taková moje pocta The Fall, Paranoid London nebo Sleaford Mods. Patafyzický rant song, na který se dá tančit a vyskákat to ze sebe,“ říká Ventolin.

Minulé album Vitajte (2017) pro Ventolina znamenalo zlom. Vyzkoušel si na něm písničkovou formu a vytvořil pódiovou show, která dobře komunikovala s publikem, videoklip Disco Science má téměř 2 miliony zhlédnutí. To všechno mu přineslo mnoho nových fanoušků, dva a půl roku téměř nepřetržitého turné, úspěch, sebejistotu, ale také zvýšenou publicitu a stoupající pocit odcizení. A pak přišla pandemie. „Obláček, na kterém jsem stál, se najednou rozplynul,“ uzavírá Ventolin, jenž se na nové desce soustředí spíše na to pozitivní, co do jeho života pandemie nakonec přinesla.

Album Dneska se vyčasilo obsahuje devět skladeb a vychází 1. září u Bumbum Satori. Na desce hostují Klára Doubková (zpěv) ve dvou písních (Mech, Kapesník), Prokop Holoubek (klávesy, bicí, perkuse a produkce alba) ve skladbách Mech, Posun času, Karate a Tomáš Kelar (akustické bicí) v písničkách Mech, Karate, Walk, Dreams. Bicí v Sono centru nahrál Jiří Topol Novotný, mastering ve studiu jáMOR měl na starosti Ondřej Ježek. Křest bude 13. října v Brně, 14. října v Bratislavě a 10. a 11. listopadu v Praze.

Aktuálně potvrzené koncerty:

03/09 Rožmitál pod Třemšínem, 04/09 Modra (SK), 10/09 Lysá nad Labem, 11/09 Vsetín, 17/09 Olomouc, 24/09 Levice (SK), 25/09 Košice (SK), 08/10 Havířov, 09/10 Břeclav, 13/10 Brno, 14/10 Bratislava (SK), 15/10 Prešov (SK), 16/10 Trenčín (SK), 27/10 Ostrava, 29/10 Příbram, 10/11 Praha, 11/11 Praha, 12/11 Ústí nad Labem, 13/11 Chomutov, 20/11 Tábor, 09/12 Plzeň, 10/12 České Budějovice, 17/12 Litomyšl, 18/12 Liberec

Další informace:

http://ventolin.cz/

https://www.facebook.com/ventolincz

Presskit (fotky, cover): ke stažení

Videoklip k singlu Mech: https://youtu.be/jQhfsp-wRXs

Stream multilink: https://li.sten.to/VentolinDneskaSeVycasilo

Média: Zdeněk Neusar, zdenek@bumbumsatori.org, tel.: 604 480 710

Booking: Prokop Holoubek, prokop@bumbumsatori.org,  tel.: 775 376 002