26. 10. 2018, pátek, Cocotte Minute

Cocotte Minute je česká nu-metalová kapela.

Cocotte Minute jdou od začátku svojí vlastní cestou. Česká původně nu-metalová skupina se stala nejvýraznější a nejúspěšnější kapelou svého žánru v ČR. V současné době pracuje pod dohledem rakouského producenta na své šesté nahrávce (EP) které vyjde v září 2018.

Cocotte Minute jsou oceňováni za svůj hudební nadhled přesahující zdaleka jejich původní kořeny a nadprůměrně kvalitní texty v češtině. Současná tvůrčí dvojice Zeller & Czendál v sobě kombinuje přímost ulice v hlase i textech a hudební sofistikovanost. Zellerův výrazný, atypicky a syrový hlas doplňuje překvapivě sofistikovaná hudba absolventa Ježkovy konzervatoře Czendála aniž by ztratila na agresivitě, energii a naléhavosti.

Cocotte Minute si získaly respekt za důsledný a neotřelý DIY přistup, jehož výsledkem jsou prozatím 5 desek (první dvě ve spolupráci s českou pobočkou EMI, všechny ostatní na vlastním labelu Sado Disco Crew), 17 videoklipů a 700+ koncertů. Na svém kontě mají klip na jeden záběr, křest tour v sexshopu nebo kompletně naživo na jediný pokus nahranou video desku na jejíž realizaci získali více než čtvrt milionu korun crouwdfundingem

Kompletní management, produkční i producentskou práci na nahrávkách a videích si skupina od svého počátku zajišťuje sama. Výjimkou je booking a připravované EP pod taktovkou rakouského producenta.

Cocotte Minute se díky své tvrdé práci vypracovali na absolutní špičku české klubové tvrdé scény a jsou považování za vzor pro své následovníky. Skupinu je možno pravidelně vídat na většině hlavních českých festivalů, klubových turné a výjimečně i na zahraničních výjezdech.
Pošli příspěvek