5. 4. 2013, pátek, Five O’clock Tea, Lety Mimo – Za stovku tour 2013

Five O´clock Tea (5OT) jsou šestičlenná banda výrostků z ulic pražskejch periferií zformovaná roku 2006. Na svejch koncertech odpalujou energickou smršť nekompromisně zkreslenejch kytar, drtivý basy a úderný rytmiky. To všechno je navíc povzneseno duem frontmanů na úplně jinej level, než jste zvyklí. 5OT jsou mimojiné autory hudební pornopolemiky Helmut a pěstitelský hymny Sejou. Jejich skladby stihly zabodovat v hitparádách a pořadech rádií RockZone 105,9, Beat, Rádia 1 a rádia Gama. Mají za sebou tři desky: Sám Sebou (2006), Třeba Se Najdou (2009) a Frčíme Si Na Páru (2011), která loni prošla reedicí s novou zpěvačkou. 5OT jsou doma jak na prosluněnejch festivalech, tak v podzemní temnotě hudebních klubů. Převzato z www.fiveoclocktea.com

Historie kapely Lety mimo sahá až do let porevoluční euforie, kdy se Looky a Cvanc setkali v prvním ročníku střední umělecko průmyslové školy v Turnově. Od té doby jdou jejich hudební kroky stejnou cestou. Společně působili dokonce i v jiných projektech (Samir, Jižní pól). Nerozdělilo je ani Cvancovo působení ve Třech sestrách, neboť Lety mimo vystupovali celých šest let jako jejich předkapela. Lety mimo vždycky bavilo míchat různé hudební styly a tím si vytvořit vlastní a nezaměnitelný zvuk, podobně jako EMF, Jesus Jones, Faith No More, ale třeba i Bestie Boys. Předskakovali také s úspěchem tak žánrově rozličným kapelám jako Liquido, Young Gods, HIM, Killing Joke a nebo Supergrass. Po prvním CD „UFO“, které si vydali sami, se podařilo LM podepsat smlouvu s firmou BMG, u které vydali oficiální debut „2001 Space Punk“ a na jaře 2003 také druhou desku pojmenovanou „eUFOria“. Na podzim 2004 vyšla zatím poslední deska s názvem „10 let Letů od prvního letu“ a je to záznam z koncertu v Roxy k 10ti letému výročí od prvního koncertu.

Historie The Undergaters se počíná psát už v minulém století 🙂 Tenkrát dal Jirka společně s přáteli dohromady kapelu Deklarace-X. V roce 1999 přišel do DX Wenca a kapela takto hrála do roku 2003, kdy si dala „tvůrčí pauzu“. V roce 2008 se Jirka schází s Tomem, hrají hlavně ve zkušebně, dělají na nových věcech a experimentují se setavou. Potom je jednou napadlo zavolat Wencovi, kterej po pár zkouškách dotlačil do kapely novou rytmickou sekci Makyho s Dannem. Pak se chvíli hrálo, chvíli nehrálo, chvilku to šlo a chvíli ne… Jak to nakonec dopadlo, uslyšíte sami.