4. 4. 2015, sobota, W.I.T.S., The Atavists, New Sound Orchestra

W.I.T.S.  [crossover-ska]

Multižánrová královéhradecko-jaroměřsko-broumovsko-mělnicko-mladobucká kapela staví svou hudební část tvorby na směsici stylů, kterou označuje jako big-ska-hip-funk-beat. Hudební stránku doplňují odlehčené texty psané na motivy životních příběhů obyčejného moderního člověka, ve kterých se jistě pozná nejeden pozorný posluchač. Název kapely tvoří zkratka anglického výroku, který může a nemusí člověka napadnout při poslechu takového druhu umění – What Is This S… Ale spíše než význam posledního slova je zajímavý hudební a pódiový projev téhle veselé party a ten byste si při nejbližší příležitosti určitě neměli nechat ujít!

W.I.T.S. jsou:
McKRT-tek – zpěv
Coobass – baskytara
Marťas – kytara
Mazzan – bicí
Adamtheman – saxofon
Raďas – perkuse
The Atavists [surf-stoner rock]

The Atavists jsou čtyřčlenný hudební projekt balancující na pomezí blues, stoner-rocku a vlivů surfových kapel z šedesátých let. Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana. Skupina vznikla v roce 2014, v současné době pracuje na debutovém EP s názvem Bad Times.

 

New Sound Orchestra [drum’n’bass-acoustic]

New Sound Orchestra je skupina zkušených hudebníků a Drum’n’Bass DJs, kteří kombinují elektronickou taneční hudbu se zvukem instrumentálního orchestru. V tomto spojení s hudebními nástroji kontrastují proti všem zvyklostem tradiční DnB scény a počítačových DJs.

Naďa Hůlková (DJ Nadja), Matěj Pavlík D-Dex (D-Dex), Zdeněk Tománek (saxofon), Kateřina Horáčková (saxofon), Jan Bauer (viola), Jitka Jägerová (kytara), Tomáš Vrabec (djembe, krin), a Jan Husák (VJ ACE) …

New Sound Orchestra je královéhradecká kapela, jejíž inovativní přístup k propojování zdánlivě neslučitelných žánrů přináší vítané osvěžení tuzemské scény. Tento různorodý sextet, tvořený jedněmi z nejzkušenějších mladých umělců ve východočeském regionu, ve své tvorbě mísí klasickou hudbu, melodický drum and bass, liquid, funky a mnoho dalších vlivů.

Přes ohromné rozpětí zakomponovaných stylů jsou New Sound Orchestra zvukově naprosto soudržní a přesvědčiví, a to především díky důmyslným aranžím jednotlivých nástrojů a do detailů propracovaným strukturám skladeb. Jejich produkce si zároveň uchovává jedinečnou atmosféru, kterou tvoří souhra na striktně analogových gramofonech míchaných vinylů, elektrické kytary, violy a saxofonu. Aby byl posluchačův smyslový zážitek co nejúplnější, dokresluje náladu svými vizuálními kreacemi i VJ. New Sound Orchestra se úspěšně podílí na popularizaci a dalším vývoji původně čistě elektronické hudby. Svým neotřelým projevem si tak získali přízeň už mnoha lidí, pro které je konvenční drum and bass nezajímavý. Příště jistě uchvátí i vás.