29. 5. 2015, pátek, Dopitná s kapelu Schodiště (ex Nahoru po schodišti dolů band) a The Angels

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným hodnotám. Oblíbené kusy jako „Beze vší poezie“, „Pytlíky ČSA“, „Na chvíli ven“ či „Dokonalá kost“ potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně (a určitě ne naposled) na šou téhle sedmičlenné party, která už má ledacos za sebou, a spokojené posluchačstvo před sebou 🙂

Sestava Schodiště:
Martin Doktor Krajíček – zpěv, kytara
Vladimír Cihla Cihelka – saxofon, kytara, flétna, harmonika, zpěv
Vratislav vrtaak Horčík – baskytara, zpěv
Miroslav Klíma – akordeon – texty
Jaromír Linhart – klarinet
Ondřej Fencl – el. kytara, zpěv
Jakub Homola – bicí