28. 3. 2015, sobota, ZMĚNA TERMÍNU na pátek 10. 4. Lenka Dusilová solo + support Neodůvodnitelná lítost

Lenka Dusilová a klub Bastion se omlouvá za tento přesun na poslední chvíli, ale interpretce onemocnělo dítě a nemůže tento termín dodržet. Předprodeje pokračují, zakoupené  lístky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení

LENKA DUSILOVÁ SOLO

Několikanásobná zpěvačka roku LENKA DUSILOVÁ vyjíždí v mezidobí turné domovské Baromantiky na sérii sólových vystoupení. Jen s pomocí hlasu, kytary a hájemství krabiček vás provede svým repertoárem s důrazem na nejnovější tvorbu (aktuální album V hodině smrti) a písničkovou podstatu. Přijďte navštívit ojedinělý ostrov na soutoku hudebních řek, kolem nějž to vře. Těší se na vás věčná hledačka Dusilenka s hlasem, který si nespletete.

 

Lenka Dusilová začala s hudební kariérou už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Jiřího Wolkera, kterou sama zhudebnila. V roce 1988 nastoupila do legendárního pěveckého souboru Bambini di Praga. V letech 1991–95 byla frontmanka pražské rockové skupiny Sluníčko, se kterou vydala stejnojmenné album a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Kapela také zahájila hudební festival Open Air Gampell ve Švýcarsku. Akademie populární hudby v roce 1994 nominovala Lenku na cenu „Objev roku“. V letech 1994–97 spolupracovala se skupinou Lucie, s jehož frontmanem (David Koller) po odchodu ze Sluníčka založila skupinu Pusa. Jejich skladba Muka byla nominována na cenu Anděl v roce 1996. V roce 2000 vyhrává cenu Anděl v kategorii „Nejlepší zpěvačka“. Od roku 2000 byla čtenáři hudebního časopisu Report opakovaně volena jako nejlepší zpěvačka roku.

Po vydání se na sólovou dráhu, Lenka Dusilová začala také spolupracovat s folk-rockovou skupinou Čechomor. Hostuje na jejím přelomovém albu Proměny, které produkoval skladatel Jazz Coleman a který o ní mluvil jako o „velkém talentu“. Duet Dusilové a Franty Černého z Čechomoru na úvodní skladbě alba se v roce 2001 usadil v hitparádách na několik měsíců a byl zvolen „Skladbou roku“ na udělování cen Anděl. Album Proměny se stalo platinové a získalo cenu Anděl za „Album roku“. V současnosti hraje kromě sólových koncertů i se svojí doprovodnou kapelou Baromantika ve složení:

Klávesové nástroje, vokály – Beata Hlavenková
Klávesové nástroje, samply, kotle, vokály – Viliam Béreš
elektrická a basová kytara – Patrick Karpentski
bicí, samply – Martin Novák

Album Mezi světy‘, vydané v r. 2005 u vydavatelství Universal Music (CZ)‘ během pár týdnů od vydání získalo status zlaté desky. Mezi světy obdrželo v roce 2006 cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii „Nejlepší rocková deska“ a Lenka získala cenu v kategorii „Nejlepší zpěvačka“. Desku produkoval americký producent Ben Yonas z Coast Recorders v San Francisku a New Yorku společně s Dusilovou a kytaristou Martinem Ledvinou. Na desce hostovali renomovaní hudebníci ze San Franciska – Jon Evans (basová kytara) a Scott Amendola (bicí).

V roce 2008 společně s Beatou Hlavenkovou a klarinetovým kvartetem Clarinet Factory zakládá novou formaci Eternal Seekers s kterou ve stejný rok natočili a vydali eponymní album Eternal Seekers za které Lenka získala v roce 2009 cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii „Nejlepší zpěvačka“.