28. 11. 2015, sobota, Staré Pušky + SPS + Bez Šance

Staré pušky

Dámy a pánové!! K vašim uším a do vašich srdcí právě dorazila kapela Staré Pušky. Toto „allstar“seskupení je postaveno z pilířů severomoravských kapel Degradace, Proti směru a jesenických Naarden. Ústní zmínka o kapele pochází někde okolo roku 2005 ale materiál vznikal až na přelomu roku 2009/10 kdy se v Ostravském studiu natáčí deska,točí se klipy, kapela fotí své první sexy dráždivé fota a piluje se strategie pro vtrhnutí do ozubených kol showbusinessu… Cíl účinkujících byl od počátku jasný: pokusit se zachovat punkrockového ducha skladeb a zároveň se ,pokusit vložit mezi staré známe, zaběhlé, už tolikrát omývané témata a na ně navazující fráze kapku něčeho pro tuto scénu jiného…jestli se nám to alespoň trošku povedlo posuďte sami….

SPS

SPS vznikli v roce 1988 v Praze v sestavě – Z. Růžička (zpěv, kytara), J. Šebek (basa), K. Zelenka (bicí). V roce 1989 pod labelem Black hand vychází demo ODPLATA, na podzim odchází bubeník K. Zelenka, kterého nahradí Vilda (Megawatt). V nové sestavě se kapela zúčastňuje festivalu Rockfest a vystupuje společně se skupinami Plexis, Do řady! atd. Další rok vychází sampler Epidemie (Máma, Svoboda, Ruská) u firmy Multisonic v sestavě Z. Růžička, Kuba, Vilda a skladba Ruská se objevuje v televiznim dokumentu anglické BBC Punk and Skins in Prague. V roce 1991 vychází první deska Jsme v hajzlu (Globus), které se prodalo 30 tisíc kusů. Z kapely odchází bubeník Vilda a za bicí se vrací K. Zelenka. Skupina spolupracuje s agenturou ANK a nadále koncertuje v tuzemských i v zahraničních klubech. Rok 1993 – vychází deska Podivný dědictví (Globus) a do kapely přichází druhý kytarista Jerry. V srpnu 1995 vychází deska God save the president (ANK) a SPS vyřáží na turné po Francii, Německu, Anglii, U.S.A. Téhož roku také vychází Best of Collection (ANK). Neustálé změny v sestavě skupiny zapříčiní její rozpad.

V roce 2002 přichází comeback skupiny na festivalu v Trutnově v sestavě Z. Růžička, Jerry, D. Rieger, Dodo, v následujícím roce, po zdařilých vystoupení vychází LIVE 2003 (ANK). V lednu 2004 přichází do kapely Skleník a Territory a SPS objíždí nejen tuzemské kluby a festivaly, ale také absolvují turné v zahraničí (Slovensko, Německo, Francie, Anglie……). 2005 vychází deska Před popravčí četou a následují společné koncerty se skupinami U.K.SUBS, SHAM 69, MARKY RAMONE atd. Na jaře 2008 vychází nové CD Století chaosu. V únoru 2011 vychází cd Útěk z reality…