27. 9., čtvrtek, Narozeniny klubu – MIG 21

Pozor, kapacita omezena, proto si zajistěte vstupenky včas!

Vstupenky budou slosovatelne o pernamentky na sezonu 2012/2013.

Klubovné: 250,- Kč

Mig 21

Vzdušná, slovní i choreografická akrobacie. Nebo-li dovednosti, kterými se může pochlubit jedna z nejoblíbenějších českých kapel – Mig 21. Po celou uměleckou dráhu nepřestala stoupat a od roku 1998 způsobila mnoho zajímavých turbulencí ve vzdušném prostoru českého showbusinessu. Fanoušky i kritiku si Mig 21 podmanili především zcela originální poetikou a osobitým humorem. Za dobu svého působení stihli Mig 21 obohatit české kulturní dědictví o 5 alb a 2 hudební DVD, plus nesčetné množství koncertů. Ty navíc Mig 21 ozvláštňují tím, že se, kromě videoprojekcí, zabývají také scénografií pódia. Díky tomu si fanoušci domů odnášejí nejen hudební, ale v podstatě i divadelní zážitek. I na Open Air Festivalu se tedy bude na co dívat.

Celou historii Mig 21 odstartovala osudová schůzka v pražské kavárně Konvikt, kdy se pánové Tomáš Polák, Pavel Hrdlička, Jan Hladík a Jiří Macháček rozhodli pro budování nového hudebního tělesa. Slovo dalo slovo a o tři roky později (2001) spatřila světlo světa debutová deska Snadné je žít. Po vypuštění hitů jako Skejt nebo Slepic pírka se skupina dostala do popředí zájmu konzumentů české hudební produkce. Pouhý rok trvaly práce na druhém albu s názvem Udělalo se nám jasno. Sviť, sviť, světlomete, na ten chodník slávy, říkali si hudebníci v jedné z písní, a povedlo se.

V roce 2004 přistála na pultech deska Pop Pop Pop, která utvrdila postavení kapela na hudební scéně a díky nepřebernému kladných kritik ukázala odborníkům i lakům, jak hudebně zdatní její členové jsou. V roce 2007 se Mig 21 rozhodli své dosavadní výkony shrnout a učinili tak na desce Best of, jejíž název, soudě podle velkého počtu prodaných kusů, přijali fanoušci jako nezvratný fakt. Po Velkém ekologickém turné ve významných českých klubech, na festivalech i na charitativních akcích, kde skupina představovala v té době již notoricky známé kousky, přišlo páté, zatím poslední, album – Mig 21 & LELEK Orchestra – Naživo.

Na budoucích koncertech, do kterých se počítá i ten na Open Air Festivalu, se návštěvníci mohou těšit na podobné shrnutí těch nejoblíbenějších songů jako na výběrové desce, doplněné unikátní show, která naopak ještě viděna zcela jistě nebyla.

Kdo jsou Mig 21?

  • Jiří Macháček – zpěv
  • Pavel Hrdlička – klávesy
  • Jan Hladík – bicí
  • Tomáš Polák – kytara
  • Tomáš Kurfirst – baskytara

Diskografie:

  • Snadné je žít (2001)
  • Udělalo se nám jasno (2002)
  • Pop Pop Pop (2004)
  • Best of (2007)
  • Mig21 & LELEK Orchestra – Naživo (2009)