26. 10., pátek, POLEMIC + SKA’N’DAAL (změna programu!)

Klubovné: 180,- Kč

Historie POLEMIC sahá až do roku 1989, kdy se dala dohromady parta fandů výše jmenovaného stylu. Koncertují v okolí Bratislovy, od roku 1993 podnikají výjezdy do Polska a Čech, kde vystupují na křestu CD Yo Yo Bandu. Kapela vydává demo nahrávky a v roce 1995 se jejich skladba Baba-ryba dostává na celosvětovou kompilaci UNITED COLOURS OF SKA, vol.2, vydanou německým vydavatelstvím PORK PIE.

Roku 1997 vychází první album „Do ska“, další CD „Yahman!“ uzří světlo světa v roce 1999. Ze spolupráce se skupinou Laura a její tygři vzejde v následujícím roce nahrávka „Gangster-ska“, která je základem stejnojmenného dalšího alba. Skupina pilně koncertuje a objíždí letní festivaly, mimo jiné se účastní i známého trenčínského hudebního svátku Pohoda.

Postupem doby POLEMIC vydává řadu CD, poslední je z roku 2010. Má název „Horúce časy“ a točilo se ve studiu Citron v Ostravě. V letošním roce proběhla série 6 velmi úspěšných vystoupení se skupinou Horkýže Slíže s famózním finále v hale na Pasienkoch v Bratislavě za účasti 5000 lidí.