28. 2. pátek, JAN BUDAŘ DUO + Jana Vébrová

Jan Budař, držitel Českých lvů, zpěvák, pianista a autor z pomezí folku, jazzu nebo rocku se představí v jaroměřském Bastionu s Romanem Jedličkou v originálním duu.

Protagonista třicítky českých filmů, držitel čtyř Českých lvů (Nuda v Brně, Václav, Mistři), výrazný divadelní herec a držitel prestižní divadelní Ceny Alfréda Radoka  po delší době potěší příznivce své hudební tvorby v Jaroměři. Jan Budař koncertuje s kapelou Eliščin band, zpívá, hraje na piano, komponuje a píše neotřelé texty. Na svém kontě má čtyři alba Písně pro Hrubeše a Mareše (2005), Uletět orlovi (2006), Proměna (2008), Lehce probuzený (2012), a také několik filmových hudebních doprovodů. Jeho muzika balancuje mezi folkem a šansonem, dotýká se jazzu i rocku. Svým komorním charakterem a emotivním vyzněním se tyto skladby nejvíce přibližují divadelní písničce. Navazuje tak na tradici písniček, typických pro divadla malých forem. Jeho texty jsou až recesisticky ulítlé, s banalitami si záměrně pohrávající či zase naopak zneklidňující, baladické. Budař i jako zpěvák zůstává především hercem. Také během průvodního slova mezi písničkami nezapře hereckou průpravu, když své improvizace často dovede do vtipných point či absurdních trapností. Koncert Jana Budaře (zpěv, piáno) a Romana Jedličky (kytara) slibuje velmi osvěžující zážitek.

 

Jana Vébrová

Písničkářka se silným hlasem, harmonikou a kořeny pevně vrostlými do země. Na harmoniku začala sama hrát až ve svých 17ti letech. Právě ta jí „otevřela“ hlas. Pro hudební svět ji objevila pražská kapela Činna, jež ji jako úplně neznámou, nezkušenou a k publiku zády se otáčející písničkářku vozila přes rok po České republice. Po té se Jana postupně začala sama rozkoukávat …

V červnu 2007 vydala s Ivanem Acherem své debutové album „Kykyrý“ u Indies Scope. Spolupracuje s Divadlem Komedie (Weissenstein,Miu@see poetry musical) a Agon Orchestra (DG 307 remix, Magorova Summa).
Žije v Lužických horách.

[button link=“http://www.kupvstupenku.cz/?l=vstupenka&id=107″ color=“red“]Koupit vstupenku[/button]