20. 4. 2012, pátek, TechnoMassacre Episode II. Space Fortress Bastion

SOUTĚŽ!!! Nejlepší kosmický obleček vyhrává láhev sektu a vstupenku na příští akci GRÁTIS!

Pomalu ale jistě se z této akce stává kult. Po titulech NapeCZiino, Navarziino a Technomassacre je tu Technomassacre Episode II. Techno freaks z let devadesátých založili rodiny a teď už zase s chutí odkládají novou generaci k babičkám, aby si mohli povyrazit „jako zamlada“. A vskutku. Párty v režii Kaliho a Čolka s dýdžeji, kteří v tomto klubu začínali se nese teď už v retro stylu let devadesátých a přelomu tisíciletí. Tato už pravidelná párty má tentokrát podtitul Space Fortress Bastion. Jednak je to reminiscence na párty v hluboké minulosti Techno Fortress (např. s Dahem a Gingerem) a pak má tato akce v pevnosti techno stylu ambice vystřelit vás až do vesmíru. Na což je dobré se vybavit a proto vás chceme požádat abyste se v hojném počtu oblékli do sci-fi oblečků, kosmických skafandrů a podobně ulítlých outfitů. Zvány jsou samozřejmě všechny generace nejen zlatá mládež z let devadesátých. Opravdu vám můžeme slíbit skvělou zábavu. A kdo bude řídit kosmickou loď za plotnami gramofonů?

DJ Miquel
Královehradecký DJ Miquel (vlastním jménem Michal Strouhal) se k hraní dostal v roce 1995. Ze začátku to byly jen diskotéky, ale už během roku 1996 se dostalo i na první ryze taneční akce, kde hrál trance a house. Jeho DJské začátky jsou spojeny především s Pardubickým L-Klubem a s klubem DISCO 2001 v Hradci Králové (klub dnes funguje pouze jako disco club). Stal se také jednou třetinou projektu Balistix, se kterým vystoupil např. na prvním Summer Of Love (1997). Jejich hard trance se docela chytil, o čemž svědčí hodně koncertů které poté v letech 97 – 99 odehráli a vydané album u dnes již neexistujícího Virtual Labelu.
Miquel si ale takto ve trojici na své nepřišel a tak hrál častěji jako DJ v klubech po celé ČR. Začal dělat vlastní muziku a v 99 roce nakonec z Balistix odešel, aby se vydal vlastní cestou. Od té doby je pevně spojen hlavně s techno music.V období nástupu desítek mladých jmen Miquel jako jeden z prvních u nás založil vlastní techno label LICKER a vydal 4 desky, které sklidily hodně solidní ohlasy. Jednou z nich byla i první deska DJe Orbitha (Sonnenmachine) která obsadila 5 místo jako singl roku v anketě Dance Awards 2002. Label Licker se v té samé anketě umístil na 4 místě. Miquelova hudba se objevila i na vinylu u TechEx rec. a na různých českých CD kompilacích a to i na kompilacích předních českých magazínů X-Mag a Bassline. V současné době svou produkci vydává na prestižním anglickém labelu Yin Yang records, kde své tracky vydal např. i Michal Poliak, dále pak u vydavatelství OneWay, Dirty Stuff records a MOSP recordings, pro který remixoval např. singl Chrise Sadlera – Take It Shake It.
Miquel také občas pořádá své vlastní akce, mezi ty větší patří např. párty LOG IN, která proběhla v pardubickém L-klubu v čele s Chrisem Liebingem (2002) a rok poté s Hardcellem. Dnes se raději přiklání k menším akcím v klubu Event – Hradec Králové, kde má svou vlastní noc pod názvem GROOVE a nebo pořádá různé klubové noci v dalších klubech převážně po východních čechách.
Do roku 2006 jste Miquela mohli slyšet hrát převážně techno, postupem času se ale nachází i ve stylech house, electro a v současnosti nejvíce koketuje s progressive.
Jeho sety byly ke slyšení na festivalech Sunrising, Summer Of Love, Cosmic Trip, Hangars 2002, Planet Roxy, Svojšice, na legendárních brněnských Garage, na pražské Evolution atd. Mezi významější zahraniční DJs, po jejichž boku si mohl zahrát, patří např. duo Space DJz, Paul van Dyk, Marco Zaffarano, Corvin Dalek, Oliver Ho, Scan X, Regis, Chris Liebing, Hardcell, CJ Bolland, Monika Cruse, Jochen Miller a mnoho dalších.
Převzato z www.miquel.cz

DJ Marionette
Východočeský Marionette se kolem elektronické muziky motá přes 12 let. Za tu dobu si výběrem tracků vytvořil svůj osobitý sound, kombinací tech-house, techminimalu a funky techna – FORMULA! (2009). Společně s dalšími djs se podílel na otevření techno klubu CyberCow (již neexistující klub V Kopečku – Buvol v Hradci Králové).
Jeho promo mix PHONOSYNTHESE z roku 2004, byl v časopise X-MAG (září 2005) recenzován s hodnocením 4,5 z 5 hvězdiček. Při soutěži o vystoupení na SUMMER OF LOVE 2002 se s úplně prvním promo mixem NEW MILLENIUM umístil na skvělém druhém místě (Rodent & Laura Level v roce 2002 soutěž na SOL 2002 vyhráli). V roce 2009 se Marionette dočkal pozvání na SUMMER OF LOVE a to na stage ELECTRIC FRESH FROGS, kterou připravil GANEZ THE TERRIBLE, která údajně byla poslední, ale nechme se překvapit co se bude dít v roce 2011 ;o)
Nejvíce jeho začátky ovlivnil Dj Fun a jeho krámek S-BAHN na pěší zóně v Hradci Králové s francouzskou módou a vynil shopem, kde se Marionette mohl začít realizovat pravidelným tréninkem a různých technik mixu ;o). Ve Východních čechách v minulosti uspořádal několik mejdanů, kterými představil několik mladých a talentovaných djs…
V roce 2009 to byl i HladKlub! v Hradci Králové, kde pořádal party SWEET anebo benefiční DNB protest s výtěžkem pro Amnesty International ČR. Marionette však proniká i do světa produkce, kde rozvíjí spolupráci s bubeníkem Djembefola PTAAK z partičky corenout.cz. Marionette & PTAAK je vznikající projekt, který se prezentuje techminimalem s melodickou linkou a jemným vokálem v doprovodu bubeníka na západoafrický buben Djembé – studiový set DJEMBEFOLA! Marionette & TomSax! je projekt, který se taktéž prezentuje techminimalem v doprovodu saxofonisty Tomáše Neumanna – S*W*E*E*T promo

Ala, Jazzquick, Oso Polar, Metrio
Čtveřici „domácích“ snad není třeba představovat. Ala a Jazzquick [ex Hugo Strike] jsou dva zakládající rezidenti klubu Bastion, Petra Hubáčka alias Huga alias Jazzquicka můžete dokonce vidět na prvních fotkách z výkopu klubu ZDE. Oba začínali jako pravověrní technaři, časem pak vyměkli jako všichni 😉 (Ala např. minimalové akce Klika), ale na akcích TechnoMassacre se vracejí ke kořenům. Na tuto párty si připravili všeříkající speciální set „birthday party ignorance“. Jestli to má něco společného s kapelou Ser Un Peyjalero to se uvidí… Spíš asi ne ;-).
Oso Polar a Metrio začali s hraním o něco později, ale jsou s jaroměřským klubem Bastion provázaní taky od prvopočátků. Konečně většina z vás ví, o kom je řeč, jsou to všechno figury dostatečně známé. Takže se těšíme na jejich setíky a na všechny partypeople.