20. 1. 2017, pátek, Vasilův rubáš a Helemese

Vasilův Rubáš je drsná kapela jemných mužů. Nebo jemná kapela drsných mužů. Nebo naopak.
Jsme mladí a nespoutaní. Vlastně už nejsme tak mladí. Ale spoutaní taky nejsme. Nebo vlastně i tak oboje zas na druhou stranu.

Historie:

  • Kapela byla založena v roce 2003
  • Až do loňského roku tato dvojice hrála pro intelektuální, přemýšlivé publikum. Po návalu nové vlny inspirace však neurazí ani zapřísáhlé příznivce punku. Narozdíl od konkurenčních seskupení okázale ignoruje zahraniční vlivy a inspiraci loví ve stojatých vodách českého šoubyznysu. Akustickou kytaru a akordeon obsluhuje profesionální baskytarista Filip Novák, djembe a americký úsměv patří profesionálnímu obchodnímu zástupci Petru Rubášovi.
  • Tak tento popis již neplatí. Loňskému roku patří již nejméně jedna předpona před-, Rubáš je digital account manager a Vasilděda baskytaru vyměnil za programování. O dalším vývoji budeme informovat.

 

Helemese šanson-punk!

Kapela vznikla v roce 2007 v Kyjově, po předchozí písničkářské činnosti jkapelníka Jirky Hilčera. V roce 2010 vydala své první CD s názvem Houky v produkci Indies MG a o dva roky později, rozvířila vody šraml-šanson-bigbítu svým druhým albem s názvem Šnyclperkelt (2012), vydaným vlastním nákladem v distribuci Indies MG.

Rok 2015 byl velice plodný: ve studiu Jámor jsme natočili poslední album Bublinky (2015), natřikrát jej pokřtili, saxofonista porodil dítě, někoho vyhodili ze školy, někdo se s někdým rozešel a dvojčata porostla o několik centimetrů! Zkrátka Helemese … co se nezměnilo: charakteristický zvuk akordeonu, pot na koncertech a do ranních hodiny trvající after-párty!