2. 5. 2015, sobota, Rest in Pieces Tour 2015 | Asgard, Antigod, Doomas, Dysangelium |

Asgard

Historie kapely Asgard sahá až do roku 1987, kdy jej zakládá frontman a zpěvák Mira Horejsek. Kapela za svých takřka 20 let činnosti prošla neuvěřitelným množstvím změn jak personálnich tak hudebních. Za tyto necelé dvě dekády vydala tři demo nahrávky – Road To Devil (dnes již raritní,neřku-li kultovní záležitost), Hraběnka Bathory a Asgard, CD Kletba Krále Stacha a naposledy MiniCD Bezmocné Nebe. Z původní sestavy zůstal jen Mira – zpěv. Dalšími členy již takřka 4 roky funkční sestavy jsou Olsson (ex-VUVR, ex-Happy Death) – bicí, Parambucha(Solfernus, YBCA) – basa, Slavus (ex-Inner Fear) – kytara a Lukin – kytara. V současnosti se usilovně pracuje na skládáni materiálu pro druhou dlouhohrající desku, která nese stopy vlivu progresivně laděných kapel, takze věříme, že se máte všichni nač těšit! Kapela se mimo jiné již několikrát potkala na pódiu s takovými veličinami jako jsou Root, Torr a např. francouzštíMisanthrope a vždy se setkala s velmi pozitivním ohlasem. S kapelou Root došlo i k užší spolupráci, jak je možno slyšet např. z nahrávky Kletba Krále Stacha.

Další dekádu otvírá rok 2009, kdy z kapely odchazí Olsson a Slavus. Kapela se však rychle vzpamatovává a nabírá mladou „nezkaženou“:D krev v podobě kytaristy Pačesa a bubeníkaFilipa Smetany. A děj se vůle satanova… Další posilou v řadách Asgard je mladý a talentovaný kytarista Honza Zbavitel. Který nahrazuje Lukáše Gazdu! Luke, za vše pro asgard díky! Na přelomu roku 2009/10 kapela Asgard natočila novou desku Zlověstné Časy! Deska vyšla uPanda Music a obsahuje deset skladeb.  Texty dodal sám Jiří Big Boss Valter. Dále se na desce podíleli Petr Blackie Hošek, Marek Pala, Lukáš Gazda.


Antigod

První koncert se odehrává na 3. ročníku GRABOFESTu v Karviné. Kapela zvládla své premiérové vystoupení bez problémů a vzhledem k pozitivním ohlasům nejen na projev, ale i na samotnou hudbu, se těší na další akce. Další zásadní událostí pro tento rok se stává prestižní festival Metal Gate CZECH DEATH FEST. ANTIGOD zde vystupuje po boku světových i českých špiček (SUFFOCATION, DARK TRANQUILLITY, GODLESS TRUTH, TORTHARRY). Ovšem to zásadní na tomto festivalu

nebylo samotné vystoupení, ale nabídka na vydání CD v magazínu PAŘÁT. Takové nabídky se neodmítají a tak je stanoveno datum nahrávání na konec června. Vzhledem k tomu, že času do odevzdání hotové nahrávky je mizerně málo, je rozhodnuto, že se místo plnohodnotného CD natočí EP, které je ve finále použito pro split CD. Pro tuto příležitost byli přizvání HAVE THE MUNCHES, kteří měli svůj materiál již připravený. Volba studia ŠOPA byla víceméně jednoznačná vzhledem k dřívějším zkušenostem Hadgiho a Ference s jejich poslední kapelou DISFIGURED CORPSE. Dle reakcí fanoušků a recenzí se ukázalo, že točit právě zde byl výborný tah. Natočeno bylo cca. 20 minut toho nejlepšího, co mohl zrovna ANTIGOD nabídnout.

Dále v tomto roce kapela stihne předskočit švédům DEMONICAL, pokřtít EP a odjet několik dalších koncertů nejen v domácím prostředí. Vrcholem sezóny je pak minitour po boku kapelTORTHARRY, DEATHSTAR a POPPY SEED GRINDER a poslední tečkou za povedeným rokem 2012 známý festival X-MASS. Začátek roku 2013 je ve znamení příprav na natáčení plnohodnotného full CD. Kapela maká na 13 válech, které se rozhodla nahrát v polovině května v již otestovanem Lipovském studiu ŠOPAa za mixem samozřejmě nebude chybět „americký producent“ Staňa Valášek. Premiéra debutního  alba “ The Masquerade“ jenaplánována na 7.srpna 2013 a vyjde opět jako CD příloha v 53.čísle Pařát magazínu. Z koncertních aktivit stojí za zmínku R.E.T Fest v Třinci, dále pak jednazastávka u sousedů na Slovensku a hlavně 4.ročník GRABOFESTu (který kapela spolupořádá), kde předskakuje spřáteleným HYPNOS a mladá polské thrashové naději RAGING DEATH. Tak se stalo přesně rok poté, co se ANTIGOD zformoval do své bezbožné podoby.


Doomas

Kapela Doomas vznikla v septembri roku 2006 .Mal som pár nápadov a tak som poprosil chalanov zo skupiny ANIMA a SAPIENS či by to so mnou nevyskúšali a tak vznikla aj prvá zostava Doomas. Už po 3 mesiacoch sme mali hotový materiál na promo demo Lost Angels , ktoré sme nahrávali vštúdiu PRAMOS v Zlatých Moravciach a čakali sme ako sa ujme. Reakcia prekvapila aj nás ohlasy boli pozitívne tak sme sa dali do práce a začali sme skladať nové veci. Na našu prosbu nám prišla na naše demo zaspievať naša kamarátka Ivanka Trnkusová a to smenevedeli , že nájsť za ňu náhradu bude veľmi ťažké a tak sme začali hľadať. Raz prišla na našu skúšku len tak zo zvedavosti pozrieť priateľka nášho technika Lucia a poprosili sme ju či to nevyskúša.Vyskúšala a ujala sa urobili sme pár koncertov a začal byť problém s jej prácou, ktorá sa jej prelínala s našimi skúškami a tak sme sa museli trozlúčiť, kedže sa rozhodla pre svoju prácu. Po čase začali byť problémy s našim gitaristom Tommym , ktorý mal trošku iné záujmy ako je cvičiť a hrať na gitare tak sme sa s ním museli rozlúčiťa a on sa začal venovať svojej skupine ANIMA. A bola tu zase známa dilema za krátky čas zháňať ďalšieho člena do kapely .Ale mali sme vo výhľade jedného z kapely SAPIENS a ako sa ukázalo mal záujem s nami hrať jeho meno je Koczo. Takže teraz makáme v tejto zostave ,hráme jeden koncert za druhým a pripravujeme na jeseňnahrávanie nášho CD s pracovným názvom Bleeding.

Dysangelium

Death metal je základním směrem, kterým se Dysangelium ubírá a jehož se hodláme i do budoucna držet. Nijak se však nebráníme experimentům s melodiemi a příbuznými styly. Po boku „smrtícího kovu“ tak od nás uslyšíte i spoustu thrashových riffů, či občasných výjezdů do temných vod black metalu.

Hudební formace Dysangelium vznikla 10.4.2011. Již od samého založení kapelu doprovázely nepříjemné personální změny, které trvaly bezmála půl roku. V současné době je stav stabilizovaný a vedle zakládajících členů Vihara (dříve kytara v Klan) a Ctibora (dříve bubeníka v Sabathory) se na chodu kapely podílí ještě Oťák (dříve basa v Sinside), Nekro (dříve zpěv v Zordon) a druhý kytarista Dědek.