14. 3. pátek, E!E + Rogers

Kapela se zformovala koncem roku 1987 v Příbrami, kde většina jejích členů pracovala ve firmě Zetor. Původní sestava byla Robert Kyselo, Vilda Řapek, Petr Bakalerov a Miroslav Berger. Kapela poprvé koncertovala v létě roku 1988 v příbramské hospodě U Podařilů a tou dobou také vyšla její první kazeta pojmenovaná Obyčejní poserové jako parodie na album Obyčejní hrdinové kapely HNF. Ze zakládající sestavy zůstal v kapele pouze Bakalerov, ostatní členové odešli po nahrání „Poserů“ a Kyselo po albu 0001.

Skupina E!E hraje punk-rock či rock’n’roll. Texty kapely reagují převážně na aktuální dění (např. Skins, Lochotín atd.). V repertoáru kapely se objevují také cover verze například písně Chodím po Broadwayi (Číro), Král a Klaun od Karla Kryla (O Králi) či písně Should I Stay Or Should I Go od kapely The Clash (Kleš). Cover verze jsou vždy opatřeny českým textem. Mezi největší hity kapely patří písně Poslouchej, Pogo, Humusák, Kufříček, Hovno a Nasraná. Zajímavostí je dvouhlasý zpěv Bořka a Bakči.

Dne 15. prosince 2013 zemřel po těžké nemoci kytarista, zpěvák a zakládající člen kapely Petr Bakča Bakalerov. Takže pankáči, příjďte se náležitě rozloučit!

 

Rogers – Kapela se dala dohromady v červnu 2013. I když jsme se skoro neznali, společný zájem a cíl nás dal dohromady a hned od začátku jsme věděli, že chceme společně hrát a rozdávat lidem radost a lásku. Hudební styl kapely se pohybuje na pomezí punk-rocku a pop-punku.

http://bandzone.cz/rogers

 

[button link=“http://www.kupvstupenku.cz/?l=vstupenka&id=109″ color=“red“]Koupit vstupenku[/button]