12. 12. 2014, pátek, The Rocket Dogz + Gold’n’Drunkards + Three Wild Guns

Rocket Dogz – česká psychobilly kapela, založená v listopadu 2007 v Praze-Dejvicích zpívajícím kytaristou Vojtou Trojákem. Od té doby v zatím nezměněné sestavě s kontrabasistou Adamem Schillerem a bubeníkem Vojtou Krýzou hrají raketoví pejsci do dnešních dnů. Dali jsme společně řeč na téma vlivu moderních trendů na psychobilly, vznik prvního alba kapely a další. S mým osobním názorem, že psychobilly ztrácí na údernosti a originalitě, díky vlivu ostatních žánrů a neschopnosti některých interpretů se oprostit od zajetýho klišé nebo čistě komerčních zájmů, možná kluci úplně nesouhlasí, něco pravdy na tom ale určitě je. Stejně tak, jako na faktu, že pořádná psycho banda, by měla co nejdřív sbalit fidlátka a vydat se točit desku tam, kde se skutečně prodá. Psychobilly je všude jen ne v Čechách. Situace se sice díky pražským reverendům, kmetům a v neposlední řadě věrným fandům razantně zlepšuje, ale donedávna byla Česká republika na evropské mapě naprosto nepopsanou plochou. Právě tyhle dvě věci bych klukům chtěl ze srdce popřát. Byli by ostatně první v český historii, pokud by se jim povedlo vydat desku venku, a navíc bejt ve svý tvorbě originální a přitom zůstat věrný tomu, čemu před třiceti lety parta šílenců v čele s Fenechem začala říkat psychobilly.

 

Gold’n’Drunkards – Píše se rok 2005 a jednoho květnového slunečného odpoledne, ve stodole za hospodou „U Myslivce“, vzniká punková kapela ve složení Jarda (bicí), Kubis (basová kytara) a Kulich (zpěv). Problém nastává s obsazením postu kytaristy. Po přestěhování do zkušebny, zřízené v prostorách hradešínské školy, se na místě kytaristy objevuje Marek. Zásadní průlom nastává na jaře 2009, kdy se kapela stěhuje do zkušebny ve Škvorci. Kubis mění baskytaru za kontrabas a pekelný punk-a-billy může začít. Kapelu opouští Kulich (ze studijních důvodů) a záhy také Marek. Na post kytaristy nastupuje Peťan, který přichází z jiné škvorecké punkové kapely a rovněž se staví na post hlavního zpěváka. Druhého zpěvu se ujímá Kubis. Po vypití flašky Jacka Denielse vzniká název Gold’n’Drunkards. V tomto složení kapela zkouší několik měsíců a po dvou veřejných zkouškách, pro pár pozvaných přátel, poprvé vystupuje na veřejnost. Stalo se tak 11.12.2009 ve své domovské hospodě U Zálabských. Na začátku roku 2012 pozastavuje činnost druhá škvorecká kapela Neřešíme, ve které hrál Peťan a Kubis od roku 2007 a z ní se k nám přidává Pavel, který střídá bicí za kytaru. Ve čtyřech hrajeme první koncert na domovské scéně 23.6.2012 na festivalu Rock’n’roll na hřišti. V březnu 2012 se k nám přidává Pavel „Ďábel“ Pavera a chytá se 2. kytary. Odehrají se klasické koncerty včetně legendárního „rychta 11ti minutového“ vystoupení v klubu Chapeau Rouge v Praze. Na konci 2012 se kapela rozhodne nahrát Demo a podřizuje tomu vše. Svěří se do rukou holešovického studia G.A.W. a nahrává se během listopadu a začátkem prosince. Následně probíhá mastering. Demo je poprvé představeno světu v úterý 12.2.2013 současně na FB, Bandzone a na stránkách kapely.

Three Wild Guns – Jsme sebranka složená z různých kapel jako jsou, Todleto Rebels (Looko), Akce Z (Řezňa), Bad Lovers, Lust 4 Luck (Řezňa, Lukáš) a pokusíme se nenechat chcípnout Rock’n’roll ve Východních Čechách, ani nikde jinde. Snad Vás naše hudba osloví…