28. 10. 2017, sobota, Totální nasazení + The Fialky TOUR 2017

Totální nasazení je česká punk rocková hudební skupina. V její tvorbě se vyskytují také prvky z jiných hudebních stylů (např. ska, metal). V současné době kapelu tvoří zakládající člen, baskytarista Svatopluk Šváb, kytarista Karel Máša a bubeník Petr Žák. Totální nasazení často koncertují v celé České republice, například v roce 2008 odehráli 104 koncertů. Každoročně také někteří členové pořádají Slánský hudební festival Rock na valníku.

Kapela vznikla z punk-metalové skupiny Dehöt na konci roku 1990 a v září roku 1991 byl natočen demosnímek Wiktorovy ostatky. Po menších změnách v sestavě a odchodech na vojnu se v létě 1995 sestava ustaluje v sestavě Svatopluk Šváb (baskytara), Pavel Pešata (kytara) a Pavel Pospíšil (bicí). V následujících letech se sestava kapely příliš nemění. Kapela také zkouší hrát sestavě rozšířené o jednoho kytaristu (Michel Coolman (2003–2004) a Jan Šulgan (Šukec) od roku 2005 do roku 2008). Roku 2008 kapela oslavila 18. narozeniny vydáním alba Krokodýl Ghandee a zároveň z ní odchází jeden ze zakládajících členů bubeník Pavel Pospíšil a kytarista Jan Šulgan. V roce 2009 vychází DVD z narozeninového koncertu v pražském klubu Abaton před téměř tisícovkou diváků. V nové sestavě s bubeníkem Petrem Žákem (Franky) vydávají v roce 2011 studiové album Crazy Story. V roce 2013 vydávají další album s názvem Oceloví ptáci. Koncem roku 2013 se z rodinných důvodů rozhodl po 21 letech opustit skupinu kytarista Pavel Pešata. Jako kytarista ho nahradil Karel “Karloss” Máša ze skupiny Jaksi Taksi. Po odchodu Pavla Pešaty se skupina pustila do tvorby dalšího alba, které pod názvem Zbytečnákapela.cz na podzim vychází. Zároveň skupina natáčí během let 2013 – 2014 několik videoklipů (“Truhlářská”, “Mistr Pohádkář”, “Nezapomeneme”, “Kdo jsi?”, “Tichá Voda”, “O hvězdáři a kometě” a velmi úspěšný klip s tematikou 2. světové války “Zapomenutý sny”).

V roce 2015 slaví skupina 25 let od svého vzniku. Pro tuto událost vydávají koncem února kompilační album 25 LET ČERNOBÍLÝ SVĚT, obsahující výběr hitů kapely. V první polovině roku 2015 se skupina vydala společně se spřízněnou folk-punk-rockovou kapelou Deratizéři na “mini” turné po Turecku. Po letní šňůře festivalů se podzimní koncertní nesla v “duchu” speciálního UNPLUGGED Tour k oslavě 25. koncertní sezóny, završené natáčením DVD a živého alba ze speciálního narozeninového koncertu v pražském klubu Rock Café.

 

The Fialky je česká punk rocková skupina z Prahy založená v roce 2000. Kapela hraje melodický punk s českými texty inspirovaný Ramones, Buzzcocks nebo slovenskou Zónou A.

První tři roky existence skupina teprve hledala svůj styl a zvuk, což v roce 2003 vyústilo v odchod dvou zakládajících členů, kteří chtěli hrát hard core. Za pět let nahráli tři dema, ale výrazně na sebe upozornili až v roce 2006 s EP United, po kterém následovala debutová deska Průser (2007), která, stejně jako všechny následující nahrávky, vyšla u vydavatelství Papagájův Hlasatel Records. Mezi nahráním Průseru a vydáním následujícího CD Šance (2008) začal mít hlavní zpěvák Kečup zdravotní problémy s hrtanem, a proto se zpěvu museli zhostit nově přijatý kytarista Marcel Green a bubeník Tom. Zatím poslední albem skupiny je Kapitán 77 z roku 2011. Kapela se také objevila na řadě kompilací, například na CZ Ramones Tribute. V roce 2015 zveřejnila tato skupina další písničky – např. Stejná píseň nebo Akce. Kečup se párkrát objevil v dokumentárním pořadu Kmeny, ale to co tam řekl, bylo prý vytrženo z kontextu. V roce 2015 byly poslední kapelou na punkovém festivalu “Pod parou”, kde pod parou celkem byly, ale i tak odehrály skvělý koncert.
Pošli příspěvek