1. 2. 2019, pátek, Vision Days + Do řady!

Vision Days

http://www.visiondays.cz/

 

 

Do řady!
Kapelu V3S založil Petr Rajtora (voc., autor hudby a textů) s kytaristou Vladimírem Volmanem. Kapela V3S si prošla nelehkým průkopnickým údobím českého punk-rocku, kdy se jako ostatní kapely tohoto žánru potýkala s útoky ozbrojených a ba i neozbrojených složek, hájících tehdejší jediné a trvalé hodnoty české kultury. Souboj nakonec skončil remízou, protože kapela V3S se v roce 1987 rozpadla.
Právě v roce 1987 zakládá kytarista Vladimír Volman spolu s bubeníkem Janem Kyselkou, zpěvákem Jakubem Znamenáčkem, baskytaristou Petrem „Sidem“ Hoškem a textařem Františkem „Egonem“ Müllerem kapelu Do řady! Hudebně byla kapela v tomto období řazena mezi „Skunx“ což byl takový hybrid mezi punk-rockem a stylem podobným tehdejšímu street-punku, vnímavější hudební kritik ovšem je i s odstupem času schopen rozeznat inspiraci nezaměnitelným zvukem motoru vojenského třínápravového speciálu jedoucího na mazut. Nejznámější období kapely se datuje ke konci minulého tisíciletí, v tomto období vystupuje kapela v roce 1988 na velkém festivalu v polské Jaročině (V.Volman zde již měl natrénovaný ilegální přechod státní hranice a drzé
vniknutí na scénu ještě z doby V3S) a na festivalu v Praze na Žofíně-kde hrála tehdejší kompletní punková scéna (12/89). Nahrávky Do řady! byly v tomto období vybrány na sample „Punk and Oi“ a „Akce Punk“, poté následuje oficiální turné STAGE DIVING 89 společně s italským The Crime Gang Bang. V roce 1990 dochází k zásadním personálním změnám, kdy přichází baskytarista
Milan Vlček a zpěvák Pavel Vimr, který se ovšem musí oholit (v té době ortodoxní tremp) a nastupuje do té doby nejznámější sestavy Do řady!, která už s bubeníkem „Frankensteinem“ Štěpánem nahrává desku Join the Army?! V roce 1994 nahrává ještě kapela CD „Amnestie“, ale pak nastává údobípersonálních změn-hlavně výčet jmen bubeníků, kteří se v kapele Do řady! na tomto místě
vystřídali, by zabral většinu této webové stránky a stejně by to nikdo nečetl. V roce 2001 vstupuje kapela do nové epochy nahráním CD „Vojenský3-nápravový speciál“, při němž dochází k historickému opětovnému setkání V. Volmana a P. Rajtory, (zlé jazyky tvrdí, že se tak stalo při pravidelných kontrolách obou výše jmenovaných na geriatrické klinice, ale pro toto tvrzení chybí jakýkoli důkaz). Zde by jistě každý spisovatel podlehl emočnímu přetlaku a ukončil by příběh zaslouženým happy endem, ne tak kapela Do řady! V sestavě V. Volman, M. Vlček, P. Rajtora a Dan „Baset“ Městka nahrává kapela Do řady! CD „Neber to osobně…!“, které vychází v roce 2005…

Krátce poté přestává být stabilním členem Baset a kapela funguje jako trio s alteruijícími bubeníky-Honzou Frohlichem,Šipusem a Basetem. Po zhruba dvou letech jsou opět ve čtyřech a plnohodnotným členem zůstává hudební prostitut Karel ŠIPUS Šimon!

V září 2007 kapela slaví 20let velkým fesťákem se všemi spřátelenými partičkami a třešničkou na dortě..britských 999 ! Vzniká zde též unikátní DVD z této povedené akce.

Počátkem r. 2010 nahrává kapela spolu s Čertůf punkem a Šanovem kompilaci nazvanou 3 v 1,kde si vzájemně prohodili po jedné skladbě a každá přidala dvě novinky.

V září 2011 pokus o první ročník Do řady open air festu v Bílině na Kyselce s výbornými GBH.

V létě 2013 kapela nahrává (ve skvělé atmosféře studia MARS v Mostě) nové album Myslím to upřímně.. inspirované sloganem jednoho nejmenovaného politického klauna
Skladby jsou natolik úspěšné,že jsou téměř všechny zařazeny na koncertní playlist a dostávají se na úroveň doposud nepřekonaného alba Join the Army (1991).
Cynický klaun z obalu alba vstupuje v roce 2015 na pódia ve třech exemplářích podporován zpoza bicích již plnohodnotným členem  Petrem LOJZKEM Slapničkou.
Rok 2016 kapela spouští velké TOUR 2016 na podporu alba a navnadění fanoušků na r.2017kdy bude tato banda slavit 30.let své existence a vydávat reedici legendárního LP Join the Army! na vynilu s přílohou historických momentek z celého období!

V roce 2017 kapela odehrála přes 40 klubových vystoupení nesoucích se v oslavách 30.výročí působení na scéně,včetně povedených koncertů v Berlíně a Lipsku.Jedna z posledních akcí byl návrat na domácí pódium (KD Bílina, kde 7.7.1984 poprvé zahráli kapely ze kterých později vznikly Do řady! – V3S,Dnes-ne a Sci-fi) na kterém nám popřáli spřízněné soubory S.A.S.,Johny Stalk,Flaška Visočini,Projekt Parabelum,Moštárna a Tepličtí Bad Boys.

Po měsíční pauze začínáme sezónu 2018 se staronovou posilou za mikrofonem – GEJZOU Janem Pimperou (ex No feeling,ESM) který se stává stabilním členem kapely a pokryje současnou vytíženost Petra Rajtory.Tak tedy plnou parou vpřed a těšíme se na  Vás,všechny naše kamarády,příznivce a fanoušky!